Președintele ales Rotary International pentru perioada 2016-2017, John F. Germ, a anunțat, tema prezidențială a viitorului an rotarian, ‘Rotary Serving Humanity’, pe 18 ianuarie, la Adunarea Internațională de la San Diego, California, SUA.
Servirea umanității este considerată de John F. Germ ”o oportunitate de o viață pentru a schimba lumea în bine, pentru totdeauna, prin intermediul serviciului Rotary pentru umanitate”.
John F. Germ este membru al Clubului Rotary din Chattanooga, Tennessee, SUA.
“Persoanele care doresc să facă bine vor vedea că Rotary este un loc de unde se poate schimba lumea. Fiecare club Rotary trebuie să fie pregătit să le ofere această posibilitate “, a afirmat Germ.
Lasă un răspuns